LUD. Narodowy Instytut Wolności czy Zniewolenia? - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13530
post-template-default,single,single-post,postid-13530,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

LUD. Narodowy Instytut Wolności czy Zniewolenia?

Na spotkanie „Narodowy Instytut Wolności czy Zniewolenia?” w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji zaprasza Region Świętokrzyski KOD. Spotykanie odbędzie się w środę 27 września o godz. 17.00 w klubie Czerwony Fortepian w Kielcach.

Sejm uchwalił (14.09.2017) ustawę o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Organizacje pozarządowe apelowały o jej odrzucenie, ponieważ uważają, że jest zagrożeniem dla niezależności trzeciego sektora oraz rodzi obawy, że wspierane będą organizacje przychylne rządowi, a pozostałe zostaną odcięte od funduszy. Czy Narodowy Instytut Wolności pomoże sterować organizacjami pozarządowymi? Porozmawiamy o zagrożeniach, stanowiskach organizacji oraz kontekście powstania Instytutu.
Prelegentem będzie Michał Braun, Pełnomocnik do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego w Gabinecie Cieni.
Przez lata był zaangażowany w działania pozarządowe na różnych poziomach: lokalnym – jako lider jednej z najaktywniejszych organizacji pozarządowych w regionie, krajowym – jako członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i europejskim jako reprezentant Polski na wielu międzynarodowych wydarzeniach związanych polityką społeczną.
Źródło: KOD Świętokrzyskie