Lubieszyn, 21.12.2017: 10-lecie wstąpienia Polski do Schengen - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15558
post-template-default,single,single-post,postid-15558,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Lubieszyn, 21.12.2017: 10-lecie wstąpienia Polski do Schengen

21 grudnia minęło dziesięć lat odkąd Polacy podróżują po Europie bez paszportów i kontroli granicznych. Dekada to wystarczająco długo, by wyrosło nam pokolenie, dla którego brak posterunków granicznych jest czymś tak oczywistym, że nie wierzą, kiedy opowiada się im o Europie pociętej granicami i zasiekami.
Dlatego warto było przypomnieć sobie, naszym dzieciom i wnukom o tym dniu sprzed zaledwie dziesięciu lat. Pamiętacie naszą radość – te szampany strzelające na moście w Zgorzelcu, na rynku w Cieszynie, w Świnoujściu? To poczucie wolności, przynależności do wielkiego świata?
Spotkaliśmy się więc w czwartek, dwudziestego pierwszego grudnia, o godzinie 19:00, na granicy pomiędzy Niemcami a Polską, żeby odśpiewać wspólnie z naszymi sąsiadami zza Odry Odę do Radości.
Odśpiewaliśmy dwujęzycznie Odę do Radości, co sprawiło nam wiele frajdy oraz kolędę Cicha Noc (Stille Nacht) co z kolei było wielce wzruszające.

Informacja za kodzachodniopomorskie.pl
Tam też fotorelacja Krzysztofa Wojteckiego oraz relacja wideo