Lotna Konstytucja w Gdańsku - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27212
post-template-default,single,single-post,postid-27212,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Lotna Konstytucja w Gdańsku

Stanęliśmy z Lotną Konstytucją 2 lipca w głównym miejscu Gdańska przy Placu Zebrań Ludowych, na którym odbywał się koncert.
To nasza tradycja, zapoczątkowana w czasach pandemii, gdy nie było możliwości organizowania wydarzeń. Dziś stanęliśmy z KONSTYTUCJĄ dodając do niej kolory tęczy. Staliśmy w milczeniu trzymając litery, działając tylko obrazem na przechodniów, kierowców czy pasażerów w samochodach. Odbiór generalnie był pozytywny. Kierowcy trąbili przyjaźnie, niejednokrotnie wystawiając dłonie z palcami ułożonymi w symboliczną literą V. Przechodnie robili zdjęcia, a młodzi ludzie, podążający na koncert, wykrzyczeli dwa „gwiazdkowe” słowa. Dzisiejszym wyjściem, w ramach tegorocznych obchodów 25-lecia uchwalenia Konstytucji RP, rozpoczęliśmy spacerowanie z KONSTYTUCJA po ulicach Gdańska, a może i dalej.
#KOD
#KomitetObronyDemokracji
#KomitetObronyDemokracjiRegionPomorski
– Bożena Anna Yates