Losy sprzedane, puszki pełne i rekord! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19413
post-template-default,single,single-post,postid-19413,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Losy sprzedane, puszki pełne i rekord!

Rekordową sumę pieniędzy — ponad 28 tys. zł — zebrali członkowie i sympatycy KOD podczas kieleckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomogła loteria charytatywna i piękne historyczne stroje.
Więcej: https://kielcekod.pl/2020/01/losy-sprzedane-puszki-pelne-i-rekord/
– Losów mogło być więcej, tak dobrze się sprzedawały — komentował Piotr Szafraniec, odpowiedzialny z ramienia KOD za organizację tegorocznej loterii charytatywnej w ramach kieleckiego finału WOŚP. W niedzielę 12 stycznia Namiot KOD stanął na Rynku, obok restauracji Stary Browar. Pod namiotem zgromadzono losy i fanty, większość losów wygrywała, każdy kosztował 5 zł i cały dochód poszedł na konto WOŚP — równo 7 tys. zł. Fanty na loterię KOD gromadził od dwóch miesięcy. Dziewięcioro członków i sympatyków KOD zbierało również wspólnie datki do orkiestrowych puszek. Łącznie z loterią KOD zebrał 28 tys. 376 zł i 84 gr i jest to rekord w ciągu czterech lat, od kiedy KOD włącza się w akcję Jurka Owsiaka.
Historyczne stroje wypożyczono z Teatru im. S. Żeromskiego. Wielkie damskie kapelusze, męskie cylindry, XIX-wieczne szale i płaszcze przyciągały wzrok i otwierały portfele kielczan.
Takiej organizacji, a szczególnie oryginalnych kreacji, gratulowała na Facebooku europosłanka Róża Thun: „Brawo! Wiedziałam, że je [stroje -red.] zdobędziecie. Jesteście wspaniali!” – napisała na profilu członków i sympatyków świętokrzyskiego KOD.
Wszyscy zapowiadają, że chcą grać z orkiestrą dalej, do końca świata i jeden dzień dłużej!