Lech Wałęsa w Kielcach. Historii nie zakłamiesz - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
18735
post-template-default,single,single-post,postid-18735,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Lech Wałęsa w Kielcach. Historii nie zakłamiesz

Opozycja musi byś zjednoczona, aby odsunąć PiS od władzy, ale po wygranej trzeba się na nowo zastanowić, jaki kapitalizm chcemy budować w Polsce – mówił Lech Wałęsa podczas wizyty w Kielcach, organizowanej przez KOD.
Więcej:
https://kielcekod.pl/2019/02/lech-walesa-w-kielcach-historii-nie-zaklamiesz/

Zbigniew Pręgowski napisał:
Przez wiele lat wraz z 10-milionową Solidarnością był nadzieją dla Polski, Europy i świata. Do dzisiaj wraz z papieżem Janem-Pawłem II są najbardziej rozpoznawalnymi Polakami na Świecie. W Polsce również, tyle że u nas wielu chciałoby postument, na którym stoi on – Lech Wałęsa — przeznaczyć dla kogoś innego, mniej znaczącego. Póki co — próbują.
Na zaproszenie Ryszarda Cichego — Pełnomocnika Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie odwiedził w piątek 22 lutego Kielce Lech Wałęsa. Spotkanie zaś zorganizował świętokrzyski KOD.
Pomimo upływu lat, nieprawdopodobnej krytyki jego osoby i jego dokonań, Lech Wałęsa cieszy się wciąż nieprawdopodobną popularnością. Sala z balkonem na około 800 miejsc była pełna, a możliwość rejestracji na spotkanie zakończono w styczniu. Po tygodniu od rozpoczęcia rezerwacji brakło miejsc.

Lech Wałęsa odjechał od nas z maskotką królika, symbolem naszego świętokrzyskiego porozumienia ugrupowań opozycyjnych przed tegorocznymi wyborami.
Lech Wałęsa przyjechał z 22-letnim wnuczkiem – Tomkiem. Przesympatyczny chłopak.
Wszyscy, nawet oficerowie SOP, chwalili organizatorów spotkania za profesjonalizm, sprawność i doświadczenie.

A oto co na Facebooku napisała Monika Szafraniec, przewodnicząca Regionu Świętokrzyskiego KOD:
„Kochana, niezastąpiona, perfekcyjna ekipa świętokrzyskiego KOD. Dziękuję za zorganizowanie spotkania z Prezydentem Lechem Wałęsą w Kielcach! Andrzej Stróżyk za doskonałą koordynację! Osobom, które pilnowały porządku, czyli Straży KOD: Andrzej Stróżyk, Krzysztof Palacz, Piotr Szafraniec, Michał Karendał, Jarosław Gałkiewicz, Stanisław Marek Skopowski, Bogusław Krzysztofik, Jan Radzikowski, Marek Mazurek. Osobom, które rejestrowały uczestników spotkania: Lidia Palacz, Małgorzata Tomicka, Jadwiga Ozdoba, Magdalena Hądzlik-Białek, Anita Mańkowska, Maria Werpachowska, Magdalena Nowak-Bartnicka. Podziękowania należą się Urszuli Szrek i Wiktorii Adamskiej za kwestowanie, żebyśmy mieli środki na kolejne działania. I oczywiście dla Dagmary Głodowicz-Mazurek i Zbigniewa Pręgowskiego za piękne zdjęcia i relację, dzięki którym będziemy mogli wspominać to spotkanie!
Dla Ziemowita Nowaka za transmisję, żeby i inni mogli oglądać. Dziękuję Ryszardowi Cichemu za zaproszenie Pana Prezydenta Lecha Wałęsy do Kielc oraz inicjatywę i zaangażowanie w podpisanie naszej wspólnej deklaracji!
Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam oraz dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie!”

 


Zdjęcia: Dagmara Głodowicz-Mazurek, Zbigniew Pręgowski/KOD Świętokrzyski