Krakowskie Święto Europy! Mały Rynek 6 maja godz. 11:00 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16402
post-template-default,single,single-post,postid-16402,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Krakowskie Święto Europy! Mały Rynek 6 maja godz. 11:00

Czy po 14 latach potrafimy zaśpiewać Odę do Radości? Czy rozróżniamy Radę Europejską od Rady Europy? Czy wiemy, jak tworzone jest prawo i czy znamy podstawy Traktatu o Unii Europejskiej?
Sprawdźmy to wspólnie! Wróćmy na chwilę do 2004 roku, ale pomyślmy też o przyszłości!
6 maja – w niedzielę – o godz. 11:00
zapraszamy na Krakowskie Święto Europy!
Miejsce: Mały Rynek Kraków
W czasie Święta przewidujemy:
– wspólne śpiewanie Ody do Radości i Mazurka Dąbrowskiego
– Rozmowy o Europie – które poprowadzi Marcin Pulit.
O wolności, demokracji, bezpieczeństwie w europejskiej wspólnocie, kulturze i gospodarce oraz Europie dla młodych opowiedzą: Fryderyk Zoll, Bogdan Klich, Elżbieta Bińczycka, Jerzy Meysztowicz, Andrzej Szejna i Nina Gabryś.
– Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w atrakcyjnej interaktywnej formule – zaprasza Róża Thun.
Główną nagrodą w quizie będzie wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Brukseli! Do wygrania także bilety na rejs po Wiśle oraz inne atrakcyjne nagrody!
– W namiotach każdej z organizacji będzie można zapoznać się z materiałami o Unii Europejskiej a także podpisać obywatelski projekt ustawy o ochronie flagi UE!
Dla dzieci – specjalny kącik z atrakcjami!
Spotkajmy się, by pokazać, że Unia Europejska gwarantuje naszą pozycję w Europie, że Unia Europejska to My.
Organizatorzy:
Fundacja Instytut Studiów Strategicznych
Komitet Obrony Demokracji Region Małopolska
Platforma Obywatelska Małopolska
.Nowoczesna Małopolska
Sojusz Lewicy Demokratycznej Małopolska
Unia Europejskich Demokratów
Stowarzyszenie Sprawa Kobiet
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju
Stowarzyszenie Kuźnica
W 2003 roku Polacy powiedzieli TAK Unii Europejskiej.
W czasie referendum akcesyjnego aż 1 milion 121 tysięcy 202 Małopolanek i Małopolan zagłosowało za przystąpieniem Polski do wspólnoty.
W maju 2004 roku Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Był to szczególny czas pełen radości, pozytywnych emocji i satysfakcji z tego, iż wywalczone przez Polaków demokratyczne wartości i wolność będą od teraz dzielone z innymi państwami kontynentu.
Od 2004 roku Polacy mieli znaczący wpływ na decyzje, które zapadają w Parlamencie Europejskim, Komisji Europejskiej i Radzie. W latach 2009-2012 funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego sprawował Jerzy Buzek Funkcję Przewodniczącego Rady Europejskiej już przez drugą kadencję pełni Donald Tusk. Polska rozwinęła się gospodarczo, intensywnie współpracuje z krajami europejskimi na wspólnym rynku, ma możliwość uczestniczenia we wszystkich negocjacjach i projektach, dotyczących każdego kraju wspólnoty. Polacy mogą swobodnie podróżować, uczyć się i pracować oraz czuć się nie tylko obywatelami Unii Europejskiej, ale realnie ją zmieniać, gdy świat idzie do przodu.
 
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1994873940778409/
Źródło: KOD Małopolska