Kontrolujemy wybory prezydenta Rzeszowa - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
23742
post-template-default,single,single-post,postid-23742,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Kontrolujemy wybory prezydenta Rzeszowa

13 czerwca 2021r. odbędą się przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa.

Wybory mają związek z rezygnacją dotychczasowego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca.

Zarejestrowanych zostało 13 komitetów wyborczych (z tylu komitetów zgłaszane będą osoby do funkcji członków/członkiń komisji wyborczych). Do wyborów stanie czworo kandydatów:
• Grzegorz Braun – Konfederacja
• Konrad Fijołek – bezpartyjny kandydat popierany przez prodemokratyczne partie opozycji parlamentarnej
• Ewa Leniart – Prawo i Sprawiedliwość
• Marcin Warchoł – bezpartyjny kandydat popierany przez Solidarną Polskę, Porozumienie i Kukiz`15

Komitet Obrony Demokracji jak przy wszystkich wyborach od 2018r. organizuje akcję Obywatelskiej Kontroli Wyborów. To kolejne wybory, w których członkowie komisji wyborczych będą zgłaszani przez kilkanaście komitetów, w tym przez tylko jeden komitet ugrupowań prodemokratycznych. Musimy mieć pewność, że podczas wyborów nie dojdzie do nieprawidłowości lub pomyłek, potrzebujemy więc obserwatorów społecznych do kontrolowania pracy wszystkich komisji wyborczych w mieście.

Zapraszamy do zgłoszeń do OKW osoby z Rzeszowa i okolic, ale też z innych miast w Polsce. To bardzo ważne działanie obywatelskie – zachęcamy zarówno osoby doświadczone w obserwacji, jak i nowe, którym zaproponujemy szkolenie i potrzebne materiały.

Nowe osoby prosimy o rejestrację poprzez  (kliknij>>>) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY , a już zarejestrowane jako obserwatorzy o kontakt mailowy do koordynatorki regionu podkarpackiego:  [email protected]