Konstytucyjne spacery - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
21422
post-template-default,single,single-post,postid-21422,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Konstytucyjne spacery

Koderzy w całej Polsce w czasie majówki wzięli udział w spacerach patriotycznych, przestrzegając restrykcji stanu epidemii. W niedzielę 3 maja przypomnieli o historii i znaczeniu polskich konstytucji. Do incydentu z policją doszło w Bydgoszczy.

W Warszawie od godziny 12 do 12.45 sympatycy KOD i osoby z Opozycji Ulicznej przeszli spacerując z banerem o treści KONSTYTUCJA. Niektórzy założyli koszulki z napisem „Konstytucja”. Zaczęli swoją wędrówkę od placu Na Rozdrożu, potem przeszli aleją Jana Chrystiana Szucha, przy której ma siedzibę Trybunał Konstytucyjny, następnie ulicą Bagatela pod Belweder i alejami Ujazdowskimi pod siedzibę Premiera (KPRM), gdzie zakończono spacer. Wzięli w nim udział m.in. Barbara Dousa z mężem, Elżbieta Szymańska, Anna Dołgolewska, Izabella Koniarska, Danuta Brudnicka.
Zdjęcia robił Andrzej Dariusz Woszczyński.
Duży „spacerek” patriotyczny zorganizowano w Jeleniej Górze w dniu Święta Konstytucji 3 Maja. Wśród uczestników był Marek Mikrut z KOD Jelenia Góra.
Do skandalicznej sytuacji doszło w Bydgoszczy. Uczestników spaceru legitymowała policja. Jak wynika z relacji uczestników, policjanci nie byli w stanie podać podstawy legitymowania lub tłumaczyli się względami epidemiologicznymi, choć uczestnicy nie naruszali zasad zachowania podczas epidemii.