Kielce: Konstytucję czytaliśmy i rozdaliśmy, Sienkiewicz słuchał - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
6686
post-template-default,single,single-post,postid-6686,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Kielce: Konstytucję czytaliśmy i rozdaliśmy, Sienkiewicz słuchał

Kielce: Konstytucję czytaliśmy i rozdaliśmy, Sienkiewicz słuchał

Rozdawaliśmy Konstytucję RP i czytaliśmy obszerne jej fragmenty. Słuchało nas około sto osób, które przyszły na happening pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Kielcach. Był nawet jeden element animalny – śliczny piesek.
W sobotę 2 kwietnia, w 19. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP, Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji zorganizował happening pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Kielcach. Przygotowaliśmy do rozdania 60 egzemplarzy konstytucji, czytaliśmy jej obszerne fragmenty. Przy stoliku obok pomnika zbieraliśmy też podpisy pod przygotowanym przez KOD projektem obywatelskim ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
Nasze egzemplarze konstytucji bardzo szybko się skończyły, ale wsparła nas partia .Nowoczesna, która w tym samym czasie rozdawała konstytucję na kieleckim deptaku i pl. Artystów.
– Konstytucję można przeczytać całą, ale czy naprawdę rozumiemy jej zapisy? Czy naprawdę rozumiemy, jakie prawa i wolności nam gwarantuje? To bardzo ważne, aby to nie były tylko zapisy na papierze – mówił z postumentu pomnika Maciej Klasyk, rzecznik prasowy Regionu Świętokrzyskiego KOD.
Konstytucję czytali na zmianę nasi sympatycy Artur Ozdoba, Zbigniew Pręgowski (prowadzący happening), Włodzimierz i Ewa Magdziarz oraz kilka osób, które zgłosiły się z tłumu.
W sumie w happeningu wzięło udział około 100 kielczan, wśród nich jeden element animalny – śliczny piesek, którego przyprowadził kielecki sympatyk KOD-u. Obyło się bez ekscesów, choć na początku zgromadzenie próbowali zakłócić dwaj dyżurni zadymiarze (jeden z nich już ukarany grzywną za zakłócanie grudniowej pikiety KOD).

zn