Konkurs z historii współczesnej - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11245
post-template-default,single,single-post,postid-11245,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Konkurs z historii współczesnej

24/25 lipca dyżur przy Tablicy Przypomnienia Przejściowo Rządzącym (TPPR) o obowiązku przestrzegania prawa obejmie Grupa Praga Płd. Ambitna Grupa, na przekór trwającej kanikule, chce przyciągnąć pod namiot vis a vis KPRM, w którym KOD prowadzi swój protest, jak najwięcej obywateli, dla których pojęcie DEMOKRACJA nigdy nie będzie czczym hasłem.

Michał Osiecimski

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia – będzie się działo! Przez całą dobę odwiedzający namiot będą mogli wziąć czynny i bierny udział w atrakcjach, których wachlarz obejmuje propozycje od nocnych gier i zabaw, poprzez rozmowy śniadaniowe; Hide Park, czyli debaty na różne tematy; aż po konkurs zespołowego tańca z flagami.
Jedną z bardziej obiecujących atrakcji będzie niewątpliwie otwarty quiz historyczny, zatytułowany „70 ostatnich lat, czyli co wiemy o Polsce i Polakach”.
Quiz jest otwarty, to znaczy, że mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy potrafią wykazać się wiedzą na temat najnowszej historii Polski i celowo lub przypadkowo przybędą pod TPPR dnia 25.07 w godzinach od 11:00 do 13:00. Jak zapewnia organizatorka quizu, Bożenna Bukowska, do konkursu można przystąpić w każdej chwili jego trwania, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania się. Uczestnicy będą mieli minutę na pisemną odpowiedź po odczytanym przez lektora pytaniu, po czym lektor poda prawidłową odpowiedź.
Zwycięzcą quizu zostanie osoba, która wykaże się największą ilością trafnych odpowiedzi na 40 przygotowanych pytań. W przypadku, gdy dwóch lub więcej uczestników wykaże się równą ilością trafnych odpowiedzi, o zwycięstwie zdecyduje dogrywka, w której trzeba będzie odpowiedzieć na 10 dodatkowych pytań. A gdy i to nie przyniesie rozstrzygnięcia, odbędzie się losowanie.
Na zwycięzcę czeka oprócz pamiątkowego dyplomu, nie byle jaka nagroda w postaci własnoręcznej zmiany liczby na TPPR, oznaczającej kolejny dzień łamania prawa przez obecny rząd. Ten moment zostanie dodatkowo upamiętniony przez profesjonalnych fotografów KOD oraz tradycyjne odgwizdanie zmiany przez dyżurujących tego dnia pod tablicą.
Zainteresowanych pozostałymi atrakcjami przygotowywanymi przez Grupę KOD Praga Płd. na dobę dyżuru pod TPPR zapraszamy na stronę Grupy, gdzie podawane są szczegółowe informacje.