Komunikat ZR Śląskiego KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
18155
post-template-default,single,single-post,postid-18155,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Komunikat ZR Śląskiego KOD

Zarząd Regionu Śląskiego Komitetu Obrony Demokracji wyraża zdecydowane oburzenie i sprzeciw w związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi dotyczącymi zawarcia faktycznej koalicji pomiędzy KO a PiS w Bytomiu.
Sam fakt podjęcia takich rozmów niweczy pracę wyborczą środowisk prodemokratycznych, m.in. naszego ruchu, który prowadził intensywne działania profrekwencyjne w naszym województwie, a także brał udział w obserwacji wyborów oraz pracach komisji wyborczych z ramienia ugrupowań demokratycznych.
Nie zgadzamy się na zawieranie żadnych porozumień w samorządach, których stroną jest ugrupowanie polityczne naruszające Konstytucję, zasady demokratycznego państwa prawa i dążące do faktycznego wyprowadzenia Polski z wielkiej rodziny wolnych narodów europejskich – Unii Europejskiej.
Jesteśmy przekonani, że tego rodzaju współpraca nie będzie korzystna, ani dla Bytomia, ani dla Polski. Legitymizuje to działania antydemokratyczne i wprowadza zniechęcenie i obrzydzenie do polityków ugrupowań demokratycznych.

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji
Region Śląski

19.11.2018