Komunikat KOD z dn. 19.10.2017 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14261
post-template-default,single,single-post,postid-14261,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Komunikat KOD z dn. 19.10.2017

W Warszawie w dniu 19.10.2017 wydarzyła się ogromna tragedia. Pod Pałacem Kultury i Nauki doszło do próby samobójczej, której ofiarą padł mężczyzna próbujący dokonać samopodpalenia.
Wszystkie informacje jakie spływają, wskazują, że zdecydował się na ten dramatyczny krok motywując go względami politycznymi. Linie podziałów i atmosfera sporu politycznego niezależnie od tego, z której strony sporu politycznego nas stawia, nie może nigdy prowadzić do targnięcia się na życie lub zdrowie własne czy drugiego człowieka.
Żywimy ogromną nadzieję, że uda się uratować osobę, która zdecydowała się podjąć tak dramatyczną decyzję. Jego bliskim przekazujemy wyrazy wsparcia i współczucia w tych trudnych chwilach.
Nie mamy moralnego prawa do oceny tego postępowania i w tym miejscu gorąco apelujemy o umiar i wyważone komentarze w tej sprawie wszystkich uczestników życia publicznego – w szczególności mediów. Pamiętajmy, jak duża odpowiedzialność na nas ciąży, jak bardzo możemy przyczynić się do zapobiegania takim tragediom na przyszłość.
Komitet Obrony Demokracji