KOD wita Prezydenta Andrzeja Dudę w Brukseli - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
3393
post-template-default,single,single-post,postid-3393,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD wita Prezydenta Andrzeja Dudę w Brukseli

KOD wita Prezydenta Andrzeja Dudę w Brukseli

18 stycznia w Brukseli na rondzie Schumana demonstrowało kilkudziesięciu członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji. Około godziny 10:00 pojawił się tam Prezydent Andrzeja Duda, który przyjechał, aby spotkać się z przewodniczącym Rady Europy Donaldem Tuskiem oraz szefem NATO Jensem Stoltenbergiem.
Prezydanta powitano hasłami „Wolność, równość, demokracja” oraz biało-czerwonymi i unijnymi flagami. Uczestnicy demonstracji podkreślali, że wspierają w ten sposób Andrzeja Dudę w dążeniach do bycia „prezydentem wszystkich Polaków”.
W stolicy Belgii pojawili się również sympatycy prezydenta Polski. Jak mówili, chcieli okazać mu w ten sposób swoje poparcie. Andrzejowi Dudzie wręczono kwiaty, odśpiewano również uroczyście hymn Polski.

– Mamy ten sam cel. Jesteśmy jednym narodem, jesteśmy jedną Europą, musimy być wszyscy razem – mówił jeden z uczestników manifestacji KOD wskazując na demonstrację zwolenników władzy. Pomimo licznych zaproszeń grupa popierająca Andrzeja Dudę nie zdecydowała się przyłączyć do manifestacji Komitetu. Obydwa wydarzenia miały jednak przebieg pokojowy.