KOD na Uniwersytecie Harvarda - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
6829
post-template-default,single,single-post,postid-6829,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD na Uniwersytecie Harvarda

KOD na Uniwersytecie Harvarda
Mateusz Kijowski

Po pełnym wrażeń wczorajszym dniu wstaliśmy bladym świtem, żeby z Waszyngtonu udać się do Bostonu, na spotkanie w Uniwersytecie Harvarda w Centrum Studiów Europejskich. Zostaliśmy zaproszeni przez słynnego prof. Grzegorza Ekierta, szefa Centrum. W spotkaniu uczestniczyli naukowcy z różnych uczelni amerykańskich, profesorowie prawa i nauk politycznych oraz doktoranci.
Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia, w którym przedstawiliśmy sytuację w kraju oraz genezę i plany naszego ruchu. W części przeznaczonej na zadawanie pytań zabrakło czasu na udzielenie wszystkich odpowiedzi, tak duże było zainteresowanie uczestników spotkania. Po części oficjalnej był lunch, w trakcie którego nawiązaliśmy bliższe kontakty i przedstawiliśmy dodatkowe wyjaśnienia.
Było to bardzo owocne i interesujące wydarzenie. KOD zyskał poparcie i obietnice współpracy ze strony wielu wpływowych osób, które będą procentowały w przyszłości. Mam nadzieję, że jeszcze wrócimy w to niezwykłe miejsce.