KOD solidaryzuje się z osobami LGBT - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19023
post-template-default,single,single-post,postid-19023,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD solidaryzuje się z osobami LGBT

Komitet Obrony Demokracji solidaryzuje się z osobami LGBT, które stały się celem ataków podczas Marszu Równości w Białymstoku.
Eskalacja przemocy, której jesteśmy świadkami, ma bezpośredni związek z instrumentalnym wykorzystaniem uprzedzeń do grupy obywateli i obywatelek o nieheteronormatywnej orientacji przez partię rządzącą, w celu mobilizacji swojego elektoratu w kampanii wyborczej. Są to działania godne potępienia, sprowadzające na pełnoprawnych obywateli i obywatelki naszego państwa zagrożenie zdrowia i życia.
Grupy mniejszościowe i zagrożone dyskryminacją powinny podlegać szczególnej ochronie państwa. Od kilku lat postulowana jest nowelizacja kodeksu karnego poprzez uwzględnienie przestępstw motywowanych uprzedzeniami ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. O nowelizację art. 256 kk apelowało wiele instytucji międzynarodowych, w tym Komitet Praw Człowieka przy ONZ i Amnesty International.
Apelujemy do rządzących oraz wszystkich ugrupowań politycznych o podjęcie prac nad taką zmianą prawa, która doprowadzi do wzmocnienia ochrony mniejszości przez służby państwowe.
Przekazujemy słowa wsparcia i zapewniamy o naszej solidarności wszystkie osoby LGBT i ich rodziny.
Apelujemy do wszystkich członków i członkiń oraz sympatyków i sympatyczek o wzięcie udziału w wydarzeniach, manifestacjach, pikietach, przeciwko nienawiści.
BĄDŹMY SOLIDARNI!
Komitet Obrony Demokracji