KOD apeluje do wszystkich partii - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12756
post-template-default,single,single-post,postid-12756,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD apeluje do wszystkich partii

Komitet Obrony Demokracji od chwili swojego powstania opowiada się za pełnią demokratycznych praw dla wszystkich obywateli. Nie można mówić o demokratycznym państwie, jeżeli obywatele nie są równi w swoich prawach, a rządzący nie przestrzegają Konstytucji.
Dlatego też Komitet Obrony Demokracji zwraca się do wszystkich partii politycznych o uwzględnienie w swoich programach następujących kwestii:
· przestrzegania Karty praw podstawowych Unii Europejskiej,
· przestrzegania Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej,
· niezwłocznego rozpoczęcia debaty na temat rozwiązań wprowadzających związki partnerskie do polskiego systemu prawnego.
Polska ma być demokratycznym państwem prawnym, dbającym tak samo o interes każdego obywatela, bez względu na płeć, wyznanie czy orientację seksualną. 28 lat temu, 4 czerwca 1989 roku, obywatele opowiedzieli się za demokratycznym państwem prawnym. Dziś, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów, przypominamy, że wolność i demokracja nie są dane na zawsze i każdego dnia trzeba o nie zabiegać. Dlatego pamiętajmy o tym, że wybory to święto demokracji, w którym uczestnictwo jest naszym obywatelskim przywilejem i obowiązkiem.
Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji