Koalicja Wolność Równość Demokracja - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
7198
post-template-default,single,single-post,postid-7198,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Koalicja Wolność Równość Demokracja

Komitet Obrony Demokracji

Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej jest łamana. Porządek prawny naruszany. Ustawy uchwalane przez większość parlamentarną zagrażają wolnościom obywatelek i obywateli. Wolnościom zagwarantowanym w Konstytucji, najwyższym akcie prawnym przyjętym przez całe społeczeństwo w referendum.
W tej sytuacji konieczna jest współpraca wszystkich, dla których ważne są podstawowe prawa i wolności. Konieczna jest koordynacja działań. Tylko razem możemy się przeciwstawić niszczeniu Państwa Polskiego. Wszystkie ręce na pokład!
Komitet Obrony Demokracji zaprasza wszystkich – partie polityczne, organizacje, reprezentantów tych środowisk, którym bliska jest idea demokracji – stwórzmy Koalicję Wolność Równość Demokracja. Naród oczekuje od nas ochrony. Skupmy się wokół tego, co nas łączy. Odpowiedzmy na potrzeby i oczekiwania Polek i Polaków.
Zapraszamy każdego, dla kogo ważne są prawa człowieka i obywatela, wolność i równość, porządek prawny oparty na szacunku dla Konstytucji oraz woli porozumienia. Spotkajmy się jak najszybciej, bo nie ma czasu do stracenia. Jeżeli nie zaczniemy podejmować skoordynowanych i wspólnie przemyślanych działań, jeżeli będziemy skupiać się na konkurowaniu i sporach, szybko znikniemy ze sceny. A ci, którzy nam zaufali, odejdą w przekonaniu, że w świecie polityki nie ma żadnych wartości. Że wszyscy kierują się wyłącznie bieżącym interesem partyjnym czy najbliższym sondażem.
Komitet Obrony Demokracji zaprasza wszystkich. Wiecie, gdzie nas znaleźć. My pomożemy się zorganizować i ruszyć z działaniem.
Koalicja Wolność Równość Demokracja – czeka!

w imieniu Komitetu Obrony Demokracji
im. prof. Władysława Bartoszewskiego
Mateusz Kijowski, Przewodniczący