Kielce solidarne z Ukrainą - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26451
post-template-default,single,single-post,postid-26451,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Kielce solidarne z Ukrainą

Kolejna demonstracja solidarności z napadniętą przez Rosję Ukrainą odbyła się na kieleckim Rynku. Chociaż przeważali Ukraińcy, przybyło też wielu kielczan. Zobacz zdjęcia i relację wideo.

W sobotę 19.03.2022 r. kielczanie po raz kolejny zebrali się na miejskim rynku, aby zaprotestować przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę. Większość protestujących stanowili młodzi Ukraińcy — już przed wojną mieszkający w naszym mieście oraz ci, którzy przybyli tu jako uchodźcy. Protestujący mieli transparenty po polsku, angielsku i ukraińsku: „Adolf Putin”, „Stop War”, „Kielce solidarne z Ukrainą”, „Zatrzymać zbrodnie wojenne Putina”, „Rosyjski okręcie wojenny — wypie…..j”.
W sobotnim proteście wzięli udział członkowie i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji. Świętokrzyski KOD pomaga w organizacji demonstracji solidarności z Ukrainą.

Zdjęcia: Marek Mazurek

Wideo z demonstracji solidarności z Ukrainą:
https://www.facebook.com/KODSWIETOKRZYSKIE/videos/377555981041609/