Kielce Bohaterom Walk o Niepodległość Polski - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14725
post-template-default,single,single-post,postid-14725,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Kielce Bohaterom Walk o Niepodległość Polski

W dniu Święta Niepodległości 11 listopada 2017 r. o godzinie 14.00 Świętokrzyski KOD złoży kwiaty pod pomnikiem poświęconym bohaterom walk o niepodległość Polski, który znajduje się na Cmentarzu Wojskowym w Kielcach.

Spotkamy się, aby oddać hołd tym, którzy wywalczyli dla nas wolność, biorąc udział w walkach prowadzących do odzyskania przez Polskę suwerenności.
Cmentarz Wojsk Polskich 1863-1921 utworzono po I wojnie światowej. Na jego teren przeniesiono z innych kieleckich cmentarzy mogiły żołnierzy Legionistów (1914-1918), żołnierzy poległych w latach 1919-1920 oraz weteranów powstania styczniowego.
Pamiętajmy, że wolności nie zdobywa się na zawsze i musimy jej strzec. Przypominajmy też, że gwarantem wolności i bezpieczeństwa Polski jest członkostwo w Unii Europejskiej.
Zapraszamy do udziału Obywatelki i Obywateli naszego miasta, dla których ważna jest Niepodległa i Europejska Polska!
Źródło: KOD Świętokrzyskie