Katowice 27.05.2018 Spotkanie Regionalne Członków KOD Śląskie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16683
post-template-default,single,single-post,postid-16683,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Katowice 27.05.2018 Spotkanie Regionalne Członków KOD Śląskie

W słoneczną niedzielę 27 maja 2018r. odbyło się, tak bardzo przez wielu oczekiwane, Zebranie Regionalne Członków KOD Śląskie.
Spotkanie moderował Paweł Szczepanek członek Zarządu Regionu.
Na pierwszy ogień poszedł Pan prof. Popiołek, jeden z najstarszych śląskich koderów. Pan profesor zapoznał zebranych z nowym projektem polskich prawników. Jest to Społeczna Komisja Kodyfikacyjna (najmądrzejsi cywiliści i sporo karnistów; naukowcy/adwokaci/radcowie prawni/sędziowie z Iustitii razem). Zadaniem komisji jest, przygotowanie zmian w polskim prawodawstwie i aparacie wymiaru sprawiedliwości, po ustaniu „dobrej zmiany”.
Kolejnym punktem dyskusji był nasz flagowy projekt, czyli OKW,  prezentowany przez regionalnego koordynatora OKW. Dyskusja dotyczyła promowania obserwatorów społecznych oraz metodyki i sposobów ich działania.
Następnie przedstawiono prowadzony w regionie projekt „Twój głos – Twój los”- przedstawiono cele i zasady działania tego projektu.
Następnie Jarek Marciniak zapoznał zebranych z bieżącymi informacjami dotyczącymi Stowarzyszenia, w tym zbliżającym się Zjazdem Delegatów.
Przedstawiono również bardzo ciekawą projekcję zdjęć z kilku akcji w regionie, począwszy od grudnia 2015. Gorąco zachęcano do dokumentowania wszelkich akcji w grupach lokalnych i przekazywanie informacji w celu publikowania na stronie internetowej, co jest szalenie istotne dla tych naszych sympatyków, którzy nie korzystają z Facebooka.
Na zakończenie wystosowano apel Członków i Zarządu Regionu Śląskiego Komitetu Obrony Demokracji do Członków i władz wszystkich szczebli Stowarzyszenia.
Napisał Aleksander Janson
Foto: Jerzy Kaźmierczak