Jubileusz 8 lat świętokrzyskiego KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32138
post-template-default,single,single-post,postid-32138,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Jubileusz 8 lat świętokrzyskiego KOD

Świętowaliśmy z przyjaciółmi 8 lat świętokrzyskiego Komitet Obrony Demokracji. W czwartek 7.12.2023 w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach wznieśliśmy toast za zwycięstwo, za 8 lat Komitetu Obrony Demokracji i podzieliliśmy się tortem.

Po tych 8 trudnych latach, latach bezprawia, łamania Konstytucji, 15 października 2023 roku WYGRALIŚMY! ZWYCIĘŻYLIŚMY! Dziękujemy wszystkim członkom i członkiniom Komitetu Obrony Demokracji, dziękujemy naszym sympatyczkom i sympatykom, dziękujemy wszystkim obywatelkom i obywatelom, którzy Polskę demokratyczną, Polskę silną w Unii Europejskiej mają w sercu.
Świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji został założony dokładnie 5 grudnia 2015 roku. W małej salce NOT spotkało się kilkanaście osób, wśród których byli:
Elżbieta Pytlarz, która przyjechała do Kielc jako przedstawicielka ogólnopolskiego KOD-u, Monika Szafraniec, Dagmara Głodowicz-Mazurek, Ziemowit Nowak (zrobił wydarzenie na Facebooku i wynajął salę w NOT), Małgorzata Tomicka, Ewa Magdziarz, Hubert Dziadczykowski, Piotr Kosela, Selwester Ślusarczyk, Urszula Kamińska, Dariusz Pawlik. Wielkie podziękowania i wielkie brawa dla Nich. Te 8 lat to również czas dobrej współpracy, spotkań, działań z ludźmi, którzy dzisiaj są naszymi dobrymi znajomymi, przyjaciółmi.
Za wsparcie organizowanych przez nas wydarzeń rocznicowych dziękujemy kieleckim założycielom i działaczom pierwszej „Solidarności”, opozycjonistom lat 80. ub. wieku: prof. Stanisławowi Żakowi, Markowi Skopowskiemu, sędziemu Wojciechowi Arczyńskiemu, Ryszardowi Cichemu, Maciejowi Szydłowskiemu, Markowi Eberhardowi, Juliuszowi Braunowi, Bogdanowi Białkowi i mecenasowi Edwardowi Rzepce.
Edwardowi Rzepce należą się szczególne podziękowania za 8-letnie wsparcie naszych protestów w obronie niezależnych sądów i niezawisłych sędziów oraz za bronienie nas pro bono w procesach sądowych, uruchamianych przez rządzących za udział w protestach obywatelskich.
Za wsparcie i wspólne organizowanie wielu wydarzeń dziękujemy dr. Barbarze Biskup z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Arturowi Staweckiemu z Prowincji Równości, Michałowi Piaseckiemu z Instytutu Miejskich Inicjatyw.
Dziękujemy EUROPE DIRECT Kielce za współpracę przy wielu wydarzeniach związanych z Unią Europejską.
Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom z Opozycji Ulicznej – działaliśmy wspólnie, mając ten sam, jeden cel.
Dziękujemy za wsparcie Stowarzyszeniu im. Jana Karskiego, Pałacykowi Zielińskiego – Dom Środowisk Twórczych w Kielcach, klubowi Czerwony Fortepian, D.W.A. Reklamy. Dziękujemy Cukierni Braci Janusz – Wasze torty są najlepsze na świecie.
Dziękujemy za współpracę Miastu Kielce, szczególnie Agacie Wojdzie i Marcinowi Chłodnickiemu.
Dziękujemy przedstawicielom demokratycznych partii za 8-letnią współpracę, w szczególności dziękujemy za porozumienie wokół Obywatelskiej Kontroli Wyborów. To m.in. dzięki tej współpracy 15 października wygrała demokracja i mamy pewność, że wynik wyborów jest zgodny z wolą wyborców.

Foto: Dagmara Głodowicz-Mazurek i Marek Mazurek / KOD Świętokrzyskie