Jedna Polska dość podziałów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11139
post-template-default,single,single-post,postid-11139,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Jedna Polska dość podziałów

Jakim podziałom sprzeciwimy się już w sobotę, 24 września na ulicach Warszawy? I co to znaczy różnić się pięknie?
Jesteśmy przeciw podziałom. Jesteśmy przeciw takim podziałom, które pozwalają szczuć jednych obywateli na drugich, które wręcz odbierają jednym miano obywateli, by drudzy mogli z nienawiścią ich atakować. Jesteśmy przeciw podziałom, które budują hierarchię, jakąś wydumaną drabinę, na której jedni ludzie są lepsi, a drudzy gorsi! Jesteśmy przeciw podziałom, zbudowanym na pogardzie i głębokiej niechęci do porozumienia, do wysłuchania drugiej strony i uwzględnienia jej racji.
Jesteśmy za społeczeństwem równości, dyskusji i sporu racji, w którym wykuwa się dobro wspólne. W imię takiej wizji spotykamy się 24 września na marszu. Chcemy pokazać, jak wielu z nas jest za wspólnotą demokratycznej równości, a przeciw podziałom zbudowanym na hierarchicznej pogardzie.
W demokratycznym społeczeństwie różnice zdań, postaw i wrażliwości są czymś normalnym. Na tak rozumianych różnicach buduje się spór i dialog, które tworzą polityczność, warunek demokracji. Ale gdy te różnice zamieniane są w podziały, sankcjonujące nienawiść, pogardę i przemoc, musimy powiedzieć, że nie ma zgody! Nie ma zgody na takie podziały! Niszczą one zdolność porozumiewania się, język, który od różnic pozwala doprowadzać do wspólnych decyzji.
Dlatego musimy spotkać się 24 września. Marsz JEDNA POLSKA DOŚĆ PODZIAŁÓW. Godzina 15.00, Trybunał Konstytucyjny, Al. Szucha 12 A.

Koda