Jedna Polska Dość Podziałów – dziękuję! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11142
post-template-default,single,single-post,postid-11142,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Jedna Polska Dość Podziałów – dziękuję!

Mateusz Kijowski

Polska będzie jedna, jeżeli będziemy budować mosty a nie mury. I wczoraj pokazaliśmy, że chcemy budować mosty. Może jeszcze nie całkiem umiemy. Czasem wymknie się nam jakieś zbyt ostre słowo. Czasem jeszcze na obelgi zareagujemy zbyt spontanicznie lub zbyt żywiołowo. Ale mamy szczere intencje i czyste serca.
Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali wczorajszy marsz. To był duży sukces. Służba Porządkowa, Kwesta, Animacja, Organizacja, Nagłośnienie, motoKOD, KOD Kapela – to tylko niektóre grupy zaangażowane w ciężką pracę przed i w trakcie marszu. Setki ludzi, którzy wiele godzin i dni poświęcili, żebyśmy mogli bezpiecznie i skutecznie dojść do celu.
Dziękuję wszystkim, którzy wystąpili na scenach. Mówcom. Mieliśmy naprawdę dobre przemówienia. I muzykom. To daje nastrój i podgrzewa atmosferę.
Dziękuję wszystkim, którzy przyszli, żeby zamanifestować swój sprzeciw wobec dzielenia Polski i Polaków. Którzy chcą Polski jednej, połączonej wokół wspólnych wartości i silnej różnorodnością swoich obywateli. I mocną siłą niezależnych demokratycznych instytucji.
Dziękuję! To było kolejne święto demokracji. W tych trudnych czasach to ważne, żebyśmy umieli się cieszyć walcząc o najważniejsze wartości. Wierzę, że wszyscy nabraliśmy nowej energii do dalszej pracy organicznej. Ja w takie dni czuję się jakbym ładował akumulatory, napełniał zapasowe zbiorniki paliwem. I czuję, że razem obronimy Wolność, Równość i Demokrację. Bo łączy nas Solidarność!
Dziękuję!