Jan Dworak i Krzysztof Luft przy liczniku KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11137
post-template-default,single,single-post,postid-11137,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Jan Dworak i Krzysztof Luft przy liczniku KOD

Jan Dworak i Krzysztof Luft, na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji, zmienili dziś cyfrę na liczniku przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, odliczającym dni od nie opublikowania przez rząd Beaty Szydło wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca br.
Jan Dworak i Krzysztof Luft zapowiedzieli swoją gotowość do współtworzenia koncepcji rekonstrukcji mediów publicznych tak, aby rzeczywiście służyły społeczeństwu, a nie funkcjonowały jako tuba propagandy rządzącej partii.
Były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz członek tejże rady, której kadencja niedawno się zakończyła, wspierają inicjatywy monitorowania przestrzegania zasad wolności słowa, wskazywania na przypadki łamania prawa w mediach oraz ograniczania niezależności dziennikarskiej.
– Niszczenie mediów publicznych przez partię Jarosława Kaczyńskiego wskazuje na konieczność wbudowania w system prawny większych gwarancji niezależności mediów. Niezbędna jest także silniejsza ochrona zawodu dziennikarza – powiedział Krzysztof Luft.