Ja wiem najlepiej, czyli o dialogu - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
7120
post-template-default,single,single-post,postid-7120,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Ja wiem najlepiej, czyli o dialogu

Ja wiem najlepiej, czyli o dialogu
Mateusz Kijowski

Ja wiem najlepiej. Moja prawda jest najmojsza. Wiem, czego potrzebujecie. Zrobię Wam dobrze… Asertywność to dzisiaj ważna cecha. Bardzo pomaga w życiu. Przynajmniej niektórym. Są specjalne szkolenia z asertywności dla pracowników, są treningi osobiste, są wreszcie oczekiwania i aspiracje. Bądź asertywna, nie bój się wyrazić swojego zdania, koniecznie broń swoich poglądów, walcz o swoje, nie daj się oszukać, bądź twardy! Takie zalecenia to nasza codzienność. A my jesteśmy z natury prymusami, chcemy doskonalić nasze umiejętności, być najlepsi. No to zamieniamy asertywność w arogancję. A czasem nawet w zwykłe chamstwo.
A czego nam tak naprawdę brakuje? Co nam jest potrzebne? Dialog. Gotowość do kompromisu. Szukanie porozumienia. Szacunek dla innych. Słuchanie!
Mówimy wiele o naprawie Polski. Chcemy Polski lepszej, silniejszej, bardziej otwartej, życzliwej i zapraszającej. To zacznijmy od siebie. Zacznijmy słuchać i szanować. Nie tylko siebie. Każdego. Również tych, którzy myślą zupełnie inaczej, niż my. Otwórzmy uszy i serca.