Informacja Zarządu Głównego KOD w sprawie nienawistnych ataków - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
5637
post-template-default,single,single-post,postid-5637,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Informacja Zarządu Głównego KOD w sprawie nienawistnych ataków

Komitet Obrony Demokracji

Komitet Obrony Demokracji wspiera działania i inicjatywy mające na celu usuwanie nienawiści i wrogiego języka z debaty publicznej, niezależnie od tego wobec kogo takie słowa są kierowane i kto jest atakowany, czy jest to Prezydent czy polityk opozycji, działaczka praw człowieka czy zwykły obywatel.
Przypominamy, że Komitet Obrony Demokracji stanowczo odcina się od wszelkich, przypisywanych KOD-owi, komentarzy na Facebooku wyrażających radość z powodu wypadku limuzyny Pana Prezydenta. Dyskusja, której rzekomy screen krąży po internecie, nigdy nie miała miejsca na żadnej z grup czy stron administrowanych przez KOD.
Wspieramy inicjatywę taką jak HejtSTOP, która instruuje jak zgłaszać przykłady nienawiści, zarówno w przestrzeni publicznej jak i w internecie. Przypominamy, że nienawistne komentarze należy zgłaszać administratorom serwisów i portali, a w przypadku publikacji noszących znamiona naruszenia prawa – na najbliższy komisariat policji.
Reagować może każdy obywatel i obywatelka, osoba, wobec której kierowane są ataki lub świadek takich działań. Przypominamy jednak, że działania prawne w imieniu KOD mogą być podejmowane wyłącznie z upoważnienia Zarządu Głównego.