Informacja o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
4691
post-template-default,single,single-post,postid-4691,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Informacja o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

Informacja o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

Drodzy KODerzy i KODerki,
Marszałek Sejmy RP postanowił przyjąć zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Otrzymaliśmy właśnie listowne zawiadomienie.
Musimy jeszcze przed rozpoczęciem zbierania podpisów opublikować w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim ogłoszenie o nabyciu osobowości prawnej Zobowiązuje nas do tego artykuł 7 ustawy o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej.
Ogłoszenie ukaże się najdalej w środę. Od czwartku zaczynamy akcję zbierania podpisów. Wtedy też opublikujemy wzór tabeli podpisów oraz wzór jak należy ją prawidłowo wypełniać, tak by spełnić wszelkie wymogi formalne. Opublikujemy też dokładną instrukcję jak i gdzie zbieramy oraz gdzie i komu będziemy przekazywać zebrane podpisy.
Pamiętajcie, do chwili zakończenia naszego Marszu „My, Naród” i w samym jego dniu, chcemy zebrać 100 000 podpisów. To pokaże, jaką jesteśmy siłą i jak sprawnie działamy oraz to, że poza protestami potrafimy coś konkretnego zdziałać.
Zebranie wymaganego minimum nie oznacza, że nie zaprzestaniemy dalszego zbierania podpisów. Chcemy zebrać jak najwięcej podpisów, by pokazać władzy, że wolą Społeczeństwa, wolą Narodu, jest to by Trybunał Konstytucyjny sprawnie działał i mógł bronić naszych praw i wolności.