I Kongres Regionu Wielkopolskiego KOD 07.02.2016 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
4436
post-template-default,single,single-post,postid-4436,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

I Kongres Regionu Wielkopolskiego KOD 07.02.2016

I Kongres Regionu Wielkopolskiego KOD 07.02.2016

W poznańskim kinie Apollo w niedzielę w godz. 9-13.30, odbył się zorganizowany przez KOD_WIELKOPOLSKIE, I Kongres Komitetu Obrony Demokracji – Region Wielkopolski.
W spotkaniu wzięło udział 250 członków KOD – delegatów z całego regionu, a głównym celem Kongresu były wybory Koordynatora Regionu.

Kongres rozpoczął się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Przybyli na nasz Kongres, Przewodniczący Zarządu Głównego Komitetu Obrony Demokracji – Mateusz Kijowski oraz Członek Zarządu Głównego – Jarek Marciniak, wygłosili krótkie przemówienia programowe, przedstawiając cele i aktualne działania KOD-u jako ogólnopolskiego ruchu obywatelskiego. Następnie prof. Krzysztof Podemski, przedstawił krótki rys dotyczący okoliczności i podstaw tworzenia się ruchów obywatelskich.

Po krótkiej przerwie, nastąpiła autoprezentacja dwóch kandydatów na Koordynatora Regionu: Krzysztofa Galbasa i Zbigniewa Zawady. Każdy z nich przedstawił, w kilkuminutowych wystąpieniach, swoją indywidualną wizję działania KOD-u oraz konieczność dalszego budowania aktywnych struktur lokalnych w naszym regionie.

Po prezentacjach kandydatów odbyło się głosowanie w trybie tajnym.
Przed ogłoszeniem wyników wyborów koordynatorzy poszczególnych sekcji przedstawili swoje osiągnięcia, od początku działania KOD_WIELKOPOLSKIE, czyli od 29 listopada 2015 roku oraz zarys planów na najbliższe tygodnie i miesiące. Następnie przedstawiciele Podregionów: Piła, Leszczyńskie i Południe przedstawili swoje dotychczasowe działania i lokalne sukcesy.
Koordynatorem Regionu KOD_Wielkopolskie został wybrany 165 głosami, Zbigniew Zawada, jeden z głównych organizatorów i prowadzący niemal wszystkie manifestacje KOD w Poznaniu. Jego jedyny rywal, Krzysztof Galbas uzyskał 65 głosów. Zbigniew Zawada i Krzysztof Galbas zadeklarowali ścisłą współpracę w koordynacji dalszych działań KOD_Wielkopolskie.
Kongres podjął uchwałę o utworzeniu Rady Regionu KOD_Wielkopolskie.

Szczególne uznanie uczestników i gości Kongresu zdobyła relacja Grażyny Ciesielskiej,
o niedawnym założeniu przez nią Koła KOD w Puszczykowie, które obecnie po kilku tygodniach, liczy już ponad 100 członków.
Podsumowując spotkanie, Mateusz Kijowski podziękował za zaproszenie na wielkopolski Kongres, odpowiadał też na liczne pytania i postulaty uczestników spotkania.
Po zakończeniu spotkania część uczestników przeszła na poznański Stary Rynek, gdzie przed Ratuszem została rozwinięta nad ich głowami wielka flaga z logo KOD_WIELKOPOLSKIE. Przy użyciu drona został z tego zdarzenia nagrany film, dostępny na youtube i stronie KOD_Wielkopolska na facebook-u.


Zdzisław Kałek – rzecznik prasowy KOD_WIELKOPOLSKIE
tel. kom. +48 602 219 293
mail: [email protected]