Hymn UE pod pomnikiem Sienkiewicza - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32965
post-template-default,single,single-post,postid-32965,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Hymn UE pod pomnikiem Sienkiewicza

Oda do Radości — hymn Unii Europejskiej zabrzmi po raz kolejny pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Kielcach. Na wspólne śpiewanie w 67. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich zaprasza Komitet Obrony Demokracji.

Spotykamy się w niedzielę 24 marca o godzinie 12:00 pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza. Tego dnia cała Polska śpiewa Odę do radości! W Kielcach już po raz szósty KOD organizuje tę akcję.
Mija 20 lat Polski w Unii Europejskiej i 67 lat od podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek Unii.
Ostatnie lata wojny w Ukrainie, czy lata pandemii pokazały, jak bardzo ważne są sojusze i wspólnoty międzynarodowe, takie jak Unia Europejska. Polska, jako państwo członkowskie Unii może czuć się bezpieczna.
Wysłuchamy Ody w pięciu językach krajów unijnych. Dla śpiewających Odę (solo, w duecie, w grupie, rodzinnie) zaplanowane są nagrody. Zachęcamy do ubrania się na niebiesko, zabrania flag unijnych i polskich, ale też innych organizacji
Z okazji święta życzymy nam wszystkim, aby słowa poematu „Wszyscy ludzie będą braćmi” stały się rzeczywistością, a nie tylko pięknym postulatem.
Zapraszamy na wspólne świętowanie.