Happening KOD — łamiemy regulamin ławeczki - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27818
post-template-default,single,single-post,postid-27818,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Happening KOD — łamiemy regulamin ławeczki

Happening „Łamiemy regulamin ławeczki” zorganizował warmińsko-mazurski Komitet Obrony Demokracji. KOD zachęca wszystkich do wyśmiania patriotycznego nadęcia i absurdalnego regulaminu, oczywiście bez czynienia szkód i zniszczeń.

W piątek 2.09.2022 w pod olsztyńskim Urzędem Wojewódzkim odbył się niezwykły happening. Grupa działaczy i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji postanowiła wyśmiać absurdalny, 15-punktowy „Regulamin użytkowania ławki z polską flagą”. Regulamin, niczym z filmów Barei, zakazuje m.in. korzystania z ławeczki w innej pozycji niż „siedząca”, zbliżania się oczekującym na ławeczkę na dystans krótszy niż 1,5 metra i nakazuje siedzenie „opierając się o oparcie”.
Uczestnicy happeningu w krótkim czasie złamali co najmniej kilka paragrafów regulaminu, a wszystko to dokumentowali zdjęciami i filmikami. O zgrozo — niektórzy, siedząc na patriotycznej ławeczce, ośmielili się czytać Konstytucję RP!
– Co prawda nie potrafimy (i nie chcemy!) tak jak PiS łamać Konstytucji, za to świetnie idzie nam łamanie Regulaminu „patriotycznej ławeczki” – napisali na Facebooku organizatorzy happeningu.
Pojawiły się już pierwsze komentarze do informacji na Facebooku regionu warmińsko-mazurskiego KOD. „Piękne łamanie” – napisał jako jeden z pierwszych Kuba Karyś, przewodniczący Zarządu Głównego KOD. Wtórowali mu inni: „To było uroczyste i urocze otwarcie radosnej ławeczki”, „Miło Was zobaczyć! Łamcie, czego rozum nie złamie”, „Brawo WY!”.
Jak podaje PAP, ławeczki patriotyczne stanęły w 16 miejscowościach w Polsce. Ich montaż i instalacja kosztowały łącznie 1,6 mln zł.

Załączamy zdjęcia, autor Andrzej Szramka