Gwiazdor TVP prawomocnie skazany za obrazę KOD-u - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30996
post-template-default,single,single-post,postid-30996,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Gwiazdor TVP prawomocnie skazany za obrazę KOD-u

Jarosław Jakimowicz został prawomocnie skazany za wypowiedź w programie „Jedziemy” na antenie TVP INFO w 2020 r. Powiedział wtedy: „Mam kumpla, który za tarzanie się po ziemi w pierwszej linii demonstracji KOD-u dostaje 150 zł”. Przed sądem nie potrafił udowodnić, że to prawda.

– Jakimowicz pomówił i poniżył Komitet Obrony Demokracji oraz znieważył członkinie i członków KOD. To sprawiedliwy wyrok – komentuje Kuba Karyś, przewodniczący Zarządu Głównego KOD.
Wyrok zapadł we wtorek 25.07.2023 r. Jakimowicz musi zapłacić 10 tys. zł grzywny, 5 tys. zł na PCK plus koszty procesowe. Wyrok jest prawomocny.
Sprawa zaczęła się dwa i pół roku temu. 15 stycznia 2021 r. Komitet Obrony Demokracji wniósł do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie prywatny akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi Jakimowiczowi. Akt oskarżenia miał związek z wypowiedzią Jakimowicza w programie „Jedziemy” na antenie TVP INFO w dniu 12 lutego 2020 r. „Mam kumpla, który za tarzanie się po ziemi w pierwszej linii demonstracji KOD-u dostaje 150 zł. To nie jest żadna tajemnica” – powiedział celebryta „publicznych” mediów.