Grudziądz wspiera sędziów niezależnych - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
28810
post-template-default,single,single-post,postid-28810,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Grudziądz wspiera sędziów niezależnych

„Wspieramy sędziów niezależnych” – z takim transparentem stanęli działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji podczas pikiety w obronie praworządności pod Sądem Rejonowym w Grudziądzu.

19 grudnia 2022 w Grudziądzu pod Sądem Rejonowym odbył się kolejny comiesięczny protest KOD przeciwko niszczeniu sądów przez obecną władzę. – Staliśmy z pikietą solidarni ze wszystkimi niezłomnymi. Bardzo ciekawa rozmowa z Panem Prokuratorem, który tłumaczył, dlaczego nie może stanąć obok nas — komentują organizatorzy.
Presja ma sens! Dlatego nie odpuszczamy i nadal wspieramy niezależnych sędziów, nadal stajemy pod sądami w Dniu Solidarności z Represjonowanymi Sędziami.
Igor Tuleya nie jest jedynym represjonowanym przez PiS sędzią. Stowarzyszenie IUSTITIA zwraca uwagę na sytuację sędzi Marzanny Piekarskiej-Drążek, Ewy Gregajtys i Ewy Leszczyńskiej-Furtak. Zostały one bezpodstawnie i bezprawnie przesunięte przez prezesa SA w Warszawie Piotra Schaba i jego zastępcę Przemysława Radzika z wydziału karnego do wydziału pracy i ubezpieczeń społecznych. To była i jest oczywista forma represji za ich postawę i orzecznictwo.
Sędzia Małgorzata Gersdorf mierzy się z zarzutem dyscyplinarnym od nadzwyczajnego rzecznika dyscyplinarnego Piotra Schaba.
Nadal odsunięci od orzekania są sędziowie Maciej Ferek i Piotr Gąciarek.
Kara nałożona na Polskę za niewykonanie zabezpieczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie dot. systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów na dzień 18 grudnia 2022 r. to 410 mln euro, a licznik cały czas bije. Kara ta codziennie wzrasta o kolejny 1 MILION EURO!