Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22923
post-template-default,single,single-post,postid-22923,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Kolejny raz gramy z Wielką Orkiestrą.

Kwestujemy, wspieramy wolontariuszy, przekazujemy fanty na aukcje.

W tym roku mamy wyjątkowo dużo ciekawych przedmiotów przekazanych do licytacji. Zapraszamy (link otworzy się po kliknięciu w słowo „aukcja”):


Baner z grafiką i podpisem autorki – Marty FrejAUKCJA
„To było jak te Błyskawice. Marta Frej w obronie Praw Kobiet stworzyła dosadne grafiki i nie mogły się one nie pokazać na ulicach w październiku 2020. Wszyscy pamiętamy plakat z biało-czerwoną łapą zamykającą usta młodej dziewczynie.
Wtedy też w Gdańsku pojawiła się na banerze inna grafika Marty, z innej perspektywy patrząca na istotę problemu. Baner o wymiarach 1,5×2 metry, był z nami na ulicach przez cały czas jesiennych protestów, a teraz chcąc wesprzeć WOŚP wraz z odręcznym podpisem autorki oddajemy go w dobre ręce. P.S. 27.01.2021 Wydrukowaliśmy kolejny bliźniaczy baner. No pasarán!”


Rzeźba Anonimowego Polityka z Wielkim Długopisem – AUKCJA
Prawdziwe dzieło sztuki autorstwa krakowskiego artysty: „Brała udział m.in. w happeningu podczas wiecu przedwyborczego na krakowskim Rynku, podczas którego została aresztowana z powodu zbyt wielkiego podobieństwa do pewnego polityka. Zwiedziła co najmniej dwa krakowskie komisariaty, wyszła po kilku dniach nie całkiem bez szwanku, została jednak gorąco przyjęta przez zgromadzonych wyborców i, w asyście policji, uroczyście odprowadzona do biura KOD”.


Cztery egzemplarze Konstytucji RP  – AUKCJA1  AUKCJA2  AUKCJA3  AUKCJA4 
Zostały one podpisane specjalnie z tej okazji przez niezwisłych sędziów Igora Tuleyę i Waldemara Żurka.


Trzy egzemplarze Konstytucji RP – AUKCJA1  AUKCJA2  AUKCJA3
Przekazane na licytację przez grupę koderów i koderek z Zakopanego, podpisanych przez niezawisłego sędziego Igora Tuleyę z okazji spotkania w Zakopanem.


Koszulka pamiątkowa na 5-lecie KODAUKCJA
(rozmiar XL, bawełna 100%)


KOD Świętokrzyskie przekazał zdjęcie wykonane przez Marka Mazurka podczas malowania koszulek w Kielcach. Oprawione zdjęcie podpisane przez panią Teresę GłębockąAUKCJA   

KOD Śląsk  przekazał na aukcje:
Zdjęcie z dedykacją Olgierda Łukaszewicza AUKCJA
Egzemplarz Konstytucji z podpisem ostatniego prezesa TK prof. Andrzeja Rzeplińskiego AUKCJA
Przydatne gadżety (przypinka, bransoletka, brelok i pamiątkowa moneta WOŚP) AUKCJA
Chusty z ręcznie malowanym napisem Konstytucja oprawione w antyramy: w kolorach tęczy – AUKCJA i klasycznych – AUKCJA