Gdynia. Wspieramy porozumienie dla praworządności - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26190
post-template-default,single,single-post,postid-26190,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Gdynia. Wspieramy porozumienie dla praworządności

„Wspieramy sędziów niezależnych”, „Porozumienie dla praworządności popierają Obywatele” – to hasła z banerów, jakie przynieśli uczestnicy comiesięczne pikiety pod Sądem Rejonowym w Gdyni w obronie niezależności sądownictwa.

18 lutego 2022 jak co miesiąc, stanęliśmy przed Sądem Rejonowym w Gdyni w geście solidarności z represjonowanymi sędziami. Nasze postulaty są wciąż aktualne. Żądamy natychmiastowego przywrócenia do orzekania zawieszonych sędziów:
Paweł Juszczyszyn
Igor Tuleya
Maciej Ferek
Piotr Gąciarek
Maciej Rutkiewicz
Marzanna Piekarska- Drążek
Krzysztof Chmielewski
Joanna Hetnarowicz-Sikora.
Ilu jeszcze sędziów, stosujących prawo w sposób bezstronny i niezawisły, zostanie odsuniętych od orzekania?
Protestujemy przeciwko niszczeniu niezależności sądownictwa i praworządności. Żądamy likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN, niebędącej sądem, za którą płacimy milion euro kary dziennie! Będziemy tak stali ramię w ramię i wspierali niezależnych sędziów do dnia, aż powróci ład konstytucyjny i praworządność.