Flaga polska, flaga nasza - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14286
post-template-default,single,single-post,postid-14286,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Flaga polska, flaga nasza

11 Listopada od prawie 100 lat jest datą wyjątkową. Święto niepodległości, święto, które upamiętnia zwycięską walkę naszych dziadków o wolność. Od kilku lat ta data, jak i wiele innych dat i symboli, jest zawłaszczana przez środowiska ultraprawicowe i nacjonalistyczne oraz używana do siania nienawiści na tle wyznaniowym, etnicznym czy kulturowym. Odzyskajmy daty i symbole, które wiążą się z walką o wolność, równość i szacunek dla drugiej osoby.

Niech w tym dniu w naszych oknach obok flagi Polski zawisną kolory naszych organizacji, partii i stowarzyszeń. Niech obok biało czerwonej powiewają flagi KOD, Strajku Kobiet, ORP, Tęczowe flagi równości, Unii Europejskiej i inne. Nie pozwólmy, by w tym dniu obok barw narodowych powiewał tylko zielony sztandar z falangą – emblematem organizacji, która głosi, że droga do ”narodowego przełomu” wiedzie nie przez demokratyczne wybory, ale brutalną fizyczną przemoc, która zakłada krzywdzenie przeciwników politycznych i mniejszości. Pokażmy że Polska jest różnorodna i każdy ma prawo do świętowania jej historii.
KOD Dolnośląskie