Europa spotyka się z KOD-em - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
6739
post-template-default,single,single-post,postid-6739,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Europa spotyka się z KOD-em

Komitet Obrony Demokracji

Przedstawiciele KODu mieli dziś w Warszawie dwa ważne spotkania: pierwsze z panem Markiem Prawdą nowo mianowanym dyrektorem przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, drugie z panem Thorbjoernem Jaglandem sekretarzem generalnym Rady Europy.
W rozmowie z panem Markiem Prawdą w siedzibie przedstawicielstwa, mieliśmy możliwość szeroko przedstawić nasze założenia, akcje i plany. Pan Prawda poświęcił nam dużo czasu i zachęcił do przedstawienie stanowiska KOD-u we wszystkich sprawach, które od 25 października spowodowały niepokój Unii Europejskiej, a w Polsce stały się bodźcem do powstania naszego ruchu i prowadzenia licznych akcji protestacyjnych. W związku z jutrzejszą wizytą w Polsce wiceszefa Komisji Europejskiej pana Fransa Timmermansa złożyliśmy na ręce pana dyrektora Marka Prawdy pisemne stanowisko KODu w sprawie kryzysu konstytucyjnego, jego konsekwencji i reperkusji.
KOD uczestniczył też w spotkaniu szefa Rady Europy Thorbjoerna Jaglanda z przedstawicielami kilku wybranych organizacji pozarządowych, w trakcie którego każda z nich przedstawiła swoją ocenę aktualnej sytuacji w Polsce i przekazała panu Jaglandowi jej pisemną wersję.