Dzień czternasty - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
6379
post-template-default,single,single-post,postid-6379,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Dzień czternasty

Dzień czternasty

Dokładnie w dwa tygodnie od ogłoszenia przez Trybunał Konstytucyjny wyroku k 47/15 przy naszym liczniku przez Kancelarią Premiera Rady Ministrów była KOD-erska ekipa z Krakowa.
Delegacja KOD Małopolska przekazała też do Kancelarii Prezydenta pismo, w którym zapraszamy do Andrzeja Dudy na spotkanie i rozmowę o stanie demokracji w Polsce oraz roli prezydenta w państwie.
Zaproszenie, pod którym podpisywali się mieszkańcy Krakowa podczas pikiety w Rynku Głównym zostało opatrzone listem przewodnim podpisanym m.in. przez Mateusza Kijowskiego, w którym zwracamy uwagę, że w Polsce doszło do „łamania prawa” oraz „nieposzanowania wyroków Trybunały Konstytucyjnego”. Załącznikami były plansze z podpisami uczestników marcowej manifestacji.
Zobaczymy, czy Prezydent Andrzej Duda będzie miał odwagę z nami rozmawiać.