Komitet Obrony Demokracji

ul. Górczewska 39, 01-144 Warszawa

NIP: 5252649748
KRS 0000604562

tel: 729 052 000
mail: [email protected]
NEWSLETTER

Dziękujemy społeczeństwu obywatelskiemu [Komunikat ZG KOD] - KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19065
post-template-default,single,single-post,postid-19065,single-format-standard,eltd-cpt-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Dziękujemy społeczeństwu obywatelskiemu [Komunikat ZG KOD]

13 października 2019 odbyły się wybory do Sejmu i Senatu. W czasie kampanii wyborczej członkowie i członkinie KOD stanęli po stronie wartości demokratycznych, państwa prawa i solidarności społecznej.
Wielu z nas brało udział w kampanii jako kandydaci i kandydatki z list komitetów opozycyjnych, przyczyniając się do ich wyników. Zarówno w miastach jak i mniejszych ośrodkach kolportowaliśmy materiały, zachęcające do udziału w wyborach oraz głosowania za demokratyczną, otwartą i przyjazną wszystkim Polską. Organizowaliśmy spotkania edukacyjne i debaty.
Dziękujemy regionom za tworzenie projektów akcji i materiałów – ulotek, plakatów oraz filmów rozpowszechnianych w internecie.
Dziękujemy za wielki wysiłek włożony w działania profrekwencyjne, demaskowanie afer i manipulacji partii rządzącej, wspieranie opozycji demokratycznej.
Dziękujemy za organizowanie punktów informacyjnych, rozmowy z obywatelami i obywatelkami na ulicach, za wielką pracę włożoną w docieranie z informacjami do małych miejscowości.
Dziękujemy za udział w Obywatelskiej Kontroli Wyborów wszystkim obserwatorom społecznym, którzy poświęcili swój czas, aby monitorować i dokumentować przebieg wyborów.
Wytrwałość, determinacja i poświęcenie członków i członkiń naszego stowarzyszenia przyczyniły się do wyników wyborów, podniesienia świadomości wagi każdego głosu. Wspólnie pracowaliśmy i powinniśmy nadal pracować nad naszym głównym celem – budową społeczeństwa obywatelskiego.
Zarząd Główny
Komitetu Obrony Demokracji