Dwudniowe obrady ZG i RR – 16-17.09.2017 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13421
post-template-default,single,single-post,postid-13421,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Dwudniowe obrady ZG i RR – 16-17.09.2017

Zarząd Główny debatował razem z Radą Regionów. W dniach 16 – 17 września br. odbyło się spotkanie Zarządu Głównego z Radą Regionów w Warszawie.

Agenda było bardzo długa i dotyczyła najważniejszych spraw Stowarzyszenia.
Na samym początku był jeden z wielu przyjaciół KOD-u, czyli Adam Michnik. Miał swoje wystąpienie o sytuacji w kraju i roli KOD-u, później odpowiadał na pytania.
Z agendy, którą nie mieliśmy nawet szansy zrealizować, najważniejsze sprawy to: sprawy członkowskie, finanse stowarzyszenia, relacje pomiędzy Zarządem Głównym a Radą Regionów i sprawy bieżące.
Zajęliśmy się również projektami dotyczącymi komunikacji, Przestrzenią Wolności oraz koncepcją podziału obowiązków w ZG. Sporo iskrzyło przy dyskusji o pełnomocnictwach dla regionów oraz nad osobowością prawną dla tychże regionów. Jesteśmy demokratyczną organizacją i takie spotkania są bardzo ważne.
Z zadań dla regionów otrzymaliśmy:
– przygotowanie oceny i opinii dotyczącej stanowiska regionalnych oddziałów KOD odnośnie wyborów samorządowych,
– przygotowanie analizy SWOT KOD-u w oparciu o przekazane materiały,
– przedstawienie listy pełnomocnictw, których potrzebujemy z perspektywy regionalnej.
Jesteśmy zbudowani świetną atmosferą pracy i zaangażowaniem uczestników. Wszystkim, pomimo różnic i emocji, zależy na lepszej przyszłości KODu. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że KOD jest ostoją prawdziwej demokracji.
Brawo My!
Jacek Wiśniewski – przedstawiciel Zarządu Komisarycznego KOD Mazowsze
Źródło: KOD Mazowsze