Dolny Śląsk w obronie wolnych sądów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14977
post-template-default,single,single-post,postid-14977,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Dolny Śląsk w obronie wolnych sądów

W Dzierżoniowie pod sądem protestowało ok.100 osób. Mówiliśmy o zagrożeniach, jakie niesie upolitycznienie sądów, był też „mikrofon dla wszystkich”. Jeden z uczestników poruszył temat nadchodzących wyborów parlamentarnych i uczestnicy zgodnie przyznali, że nie oddamy Dzierżoniowa Kaczystom. Skandowaliśmy hasła. Uczciliśmy minutą ciszy pamięć o Szarym Człowieku. Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Była Moc!
Wałbrzych – protest organizowany w ramach Wałbrzyskiej Koalicji Opozycyjnej: KOD, Razem, Inicjatywa PL, OSK, Kongres Kobiet. Spotkaliśmy się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu. Było ponad 100 osób. Odczytaliśmy Manifest Szarego Człowieka, przybliżyliśmy procedowane w Sejmie ustawy o KRS, SN. Demonstracja miała zdecydowanie antyrządowy i antypisowski wydźwięk.
Jelenia Góra „Jelenia Góra Ponad Podziałami” KOD, OSK, PO, SLD, PSL, UED, WŁADZE MIASTA, WŁADZE POWIATU, MIESZKAŃCY JELENIEJ GÓRY, MIAST, WIOSEK I PRZYJEZDNI. Wszyscy razem demonstrowaliśmy w obronie WOLNYCH SADÓW, WOLNYCH WYBORÓW i WOLNEJ POLSKI (wolnej od kaczyzmu) przeciwko demolce kraju. Podobnie jak w Wałbrzychu odczytaliśmy MANIFEST SZAREGO CZŁOWIEKA. Było sporo ciekawych przemówień i zapewniamy, że nie chodziło tu o poparcie dla PODŁEJ ZMIANY.
Wrocław – protest organizowany przez:
1. KOD Dolnośląskie Wrocław
2. Razem Wrocław
3. Ogólnopolski Strajk kobiet
4. Wroclawdlademokracji.pl
5. Młodzi .Nowocześni Dolny Śląsk
6. .Nowoczesna Dolnośląskie
7. Inicjatywa Polska Dolny Śląsk
8. Obywatele RP
9. Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet
10. SLD Wrocław
11. Młodzi Demokraci Dolny Śląsk
12. Platforma Obywatelska Wrocław
13. partia Zieloni Wrocław
14. Inicjatywa Demokratyczna
Przemaszerowaliśmy spod sądu na Plac Wolności. Zgromadziło się ponad 2000 uczestników. Jako pierwszy wypowiadał się pan Józef Pinior. W imieniu Komitetu Obrony Demokracji – profesor Ludwik Turko, sędzia Trybunału Staniu I i II kadencji.
Zdjęcia: Dzierżoniów, Wałbrzych (fot. M.Wosak ), Jelenia Góra, Wrocław – M. Lech-Krawczyk


Źródło: KOD Dolnośląskie