Czas na obywatelski Pakt dla edukacji - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29264
post-template-default,single,single-post,postid-29264,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Czas na obywatelski Pakt dla edukacji

Dzisiaj w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie obradował Szczyt Edukacyjny.

Ponad 100 przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych, ugrupowań politycznych, środowisk akademickich, samorządów, nauczycielek i nauczycieli, uczennic i uczniów pracowało w ramach 5 stolików tematycznych, tworząc propozycje konkretnych rozwiązań/zmian w edukacji. Spotkanie poprzedziły dwukrotne wydarzenia on-line. Wypracowano szereg postulatów na przykład korekty statutów szkolnych pod kątem praw człowieka lub poluzowanie systemu lekcyjno-klasowego.

Komitet Obrony Demokracji reprezentowała silna delegacja: Małgorzata Wysieńska i Andrzej Kompa wnosili wkład do konkretnych obszarów, a Kinga Łozińska i Piotr Kaliszek byli moderatorami podczas całego Szczytu. Szczyt będzie działał dalej, aby zmiana edukacji stała się faktem. A Komitet Obrony Demokracji będzie uczestniczył w tym procesie.

Sieć Organizacji Społecznych dla Edukacji, której Komitet Obrony Demokracji jest członkiem od początku, doprowadziła do uzgodnienia i podpisania Obywatelskiego Paktu dla Edukacji. Pakt podpisało ponad 60 organizacji. U jego podstaw leży przekonanie, że zmiana w edukacji jest konieczna. System edukacyjny musi zacząć odpowiadać potrzebom czasów i dawać szansę i wsparcie młodym ludziom. Edukacja to może być najlepsza inwestycja wzmacniająca nasze państwo i społeczeństwo obywatelskie.

Wobec zbliżających się wyborów parlamentarnych i samorządowych czas na konkretne rozwiązania.

Edukacja jest najważniejsza! Czas na OBYWATELSKI PAKT DLA EDUKACJI!