Constitution! Constitution! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
6232
post-template-default,single,single-post,postid-6232,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Constitution! Constitution!

Constitution! Constitution!

Krakowski KOD bardzo chciał przywitać PADa i amerykańskich senatorów w Krakowie, ale do samego końca nie znaliśmy miejsca, ani godziny ich spotkania. To uniemożliwiało zgłoszenie oficjalnej pikiety. Wiedzieliśmy tylko, że wybierzemy się na popołudniowy spacer: ubrani na czarno, z książką pod pachą. Z książką dość popularną w ostatnich czasach z biało-czerwoną okładką… Wreszcie ok. 15.30 udało się potwierdzić, że kolacja senatorów i prezydenta Andrzeja Dudy odbędzie się w restauracji Wentzl.
Constitucion! Constitucion!Najpierw przyjechali senatorowie, melexem! Usłyszeli „Constitution„, zobaczyli las konstytucji przepasanych czarnym kirem, pomachali nam miło i obdarzyli uśmiechem. Później podjechał prezydent, wysiadł z auta uśmiechnięty i… uśmiech zamarł mu na twarzy. Konstytucja! Konstytucja! – to nie było hasło, które chciał dziś usłyszeć.
Podobnie było po obiedzie. Było nas już więcej i spokojnym krokiem odprowadziliśmy prezydenta Dudę do samochodu, który w asyście konstytucji i KODerów opuścił Rynek.
Już po odjeździe prezydenta, senatorowie wyszli jeszcze na wieczorny spacer po Rynku. I wtedy udało się zamienić kilka słów: „Constitucion! We fight for democracy. Don’t forget about us.” Pani Barbara Mikulsky odpowiedziała: „We won’t!”.
Dzień wcześniej Komitet Obrony Demokracji przekazał do Konsulatu USA w Krakowie, na ręce Konsula Generalnego p. Waltera Braunohlera list i znaczki KOD – w dowód solidarności i poszanowania wspólnych wartości: demokracji i swobód obywatelskich.
Constitucion! Constitucion!