Komitet Obrony Demokracji

ul. Górczewska 39, 01-144 Warszawa

NIP: 5252649748
KRS 0000604562

tel: 729 052 000
mail: [email protected]
NEWSLETTER
[sibwp_form id=2]

Chicago, czyli KOD w USA - ciąg dalszy podróży - KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
6858
post-template-default,single,single-post,postid-6858,single-format-standard,eltd-cpt-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Chicago, czyli KOD w USA – ciąg dalszy podróży

Chicago, czyli KOD w USA - ciąg dalszy podróży

Delegacja KOD w ChicagoW czwartek Mateusz Kijowski i pozostali członkowie delegacji KOD rozpoczęli swoją Chicagowską część wizyty w USA od spotkania z prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej.
Frank Spula podjął lidera Komitetu Obrony Demokracji, wspieranego przez członków zarządu KOD Polonia USA w swoim biurze w siedzibie Kongresu. Rozmowy dotyczyły obecnej sytuacji w Polsce, zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz Komitetu Obrony Demokracji, jego misji, celach i planach na przyszlość.
To spotkanie to wstęp do podjęcia dyskusji na temat przyszłości Polski jako demokratycznego państwa, członka Unii Europejskiej oraz, jakże ważnego, partnera Stanów Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej, przyjacielskiej atmosferze. Wszyscy obecni na spotkaniu zapewnili, że będą robić wszystko dla obrony dobrego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.
Po spotkaniu Mateusz Kijowski wraz z członkami zarządu KOD Polonia USA gościł na Uniwersytecie Chicago gdzie wygłosił wykład na temat roli jaką odgrywa Trybunał Konstytucyjny w Polsce.
Ciekawostką jest to, że dokładnie w tym samym miejscu, czyli na terenie Uniwersytetu, i czasie przebywa prezydent Barack Obama, który rozmawiać ma ze studentami i profesorami na temat roli Sądu Najwyższego i zasadności nominacji nowego sędziego tegoż sądu.