Celebryta TVP odwołuje się od wyroku za obrażanie KOD-u - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29446
post-template-default,single,single-post,postid-29446,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Celebryta TVP odwołuje się od wyroku za obrażanie KOD-u

Apelacja wniesiona przez Jarosława J. została przyjęta — taka informacja dotarła do Komitetu Obrony Demokracji z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. Celebryta TVP nie zgadza się z wyrokiem za to, że w programie TVP Info obrażał KOD.

— Z ciekawością oczekujemy zatem kolejnej rozprawy. Podczas procesu Jarosław J. nie przedstawił żadnych wiarygodnych dowodów ani świadków na poparcie swoich obrzydliwych oskarżeń. Najwyraźniej uznał, że jeszcze za mało skompromitował siebie i swojego pracodawcę, telewizję TVP — komentuje Jakub Karyś, przewodniczący Zarządu Głównego KOD.
Jarosław J. w grudniu 2022 r. został skazany w pierwszej instancji za poniżenie Komitetu Obrony Demokracji i pomówienie, że KOD płaci protestującym za udział w demonstracjach oraz za nazwanie uczestników protestów KOD „obrzydliwą hołotą”. Mówił m.in.: „”Mam kumpla, który za tarzanie się po ziemi w pierwszej linii demonstracji KOD-u dostaje 150 zł. To nie jest żadna tajemnica”. Słowa te padły podczas programu #Jedziemy w TVP Info w lutym 2020 roku.
Zgodnie z grudniowym wyrokiem miał zapłacić 10 tys. zł grzywny, 5 tys. zł nawiązki na PCK, zwrócić KOD-owi 1144 zł kosztów postępowania sądowego, 1020 zł na rzecz Skarbu Państwa kosztów procesu oraz opublikować informację o wyroku w Biuletynie Informacji Publicznej. Teraz celebryta TVP od tego wyroku się odwołał.