Apel po decyzji pseudo TK z 22.10.2020 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22315
post-template-default,single,single-post,postid-22315,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Apel po decyzji pseudo TK z 22.10.2020

Polska płonie.

Pięć lat temu staliśmy przed Trybunałem Konstytucyjnym ostrzegając, że jego zawłaszczenie przez władzę może przynieść katastrofalne skutki. Mieliśmy rację.

Komitet Obrony Demokracji zawsze staje w obronie Konstytucji, staje w obronie praworządności, staje w obronie sądownictwa. Także i tym razem stoimy na ulicy. W obronie praw kobiet, w obronie naszej wspólnej godności, w obronie wolności.

W tym trudnym czasie apelujemy do naszych członków i sympatyków o pełne wsparcie Strajku Kobiet – tak jak do tej pory – udziałem, organizacją, sprzętem i wspólną emocją. To wielka rzecz, gdy obok metropolii naprzeciw władzy stają małe miejscowości – od Aleksandrowa Kujawskiego po Lubaczów. Na końcu tej drogi jest zwycięstwo nad dyktaturą, które będzie możliwe tylko wtedy, gdy przypomnimy sobie wszyscy słowo Solidarność – najważniejsze słowo dwudziestego wieku.

Dziś świat patrzy na Polskę, patrzy na nas Europa, dzisiaj wyrazy wsparcia i słowa solidarności płyną zewsząd z sympatią i współczuciem. Ale to przecież my, tutaj, w naszym kraju musimy pokazać wielką siłę woli, dążenia do wolności, wzajemnego wsparcia.

Dzisiaj potrzebujemy planu. Z radością przyjęliśmy informację o zamiarze powołania rady konsultacyjnej, która może nas do tej wolnej Polski poprowadzić. To musi się udać.

Apelujemy do wszystkich środowisk o jedność, o współpracę, o wsparcie – korzystajmy wzajemnie z naszych mocnych stron i pokażmy dyktaturze, gdzie jest jej miejsce. Każdy na swój sposób. Dzisiaj mamy wspólny czas – czas zwycięstwa.

Nie damy się podzielić!