Apel o delegalizację stowarzyszenia 'Duma i Niepodległość' - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15628
post-template-default,single,single-post,postid-15628,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Apel o delegalizację stowarzyszenia 'Duma i Niepodległość'

APEL O DELEGALIZACJĘ STOWARZYSZENIA „DUMA I NIEPODLEGŁOŚĆ”
Do:
 

Prezydent Miasta Wodzisław Śląski
Mieczysław Kieca
44-300 Wodzisław Śląski
ul. Bogumińska 4
[email protected]
Starosta Powiatu Wodzisławskiego
Ireneusz Serwotka
44-300 Wodzisław Śląski
ul. Bogumińska 2
[email protected]

 
W ostatnich dwóch latach coraz częściej spotykamy się z aktami agresji na tle faszystowskim, rasistowskim i narodowościowym lub płynących wprost z takich pobudek. Nie sposób nie łączyć tego z faktem, że agresja taka – również od dwóch lat – zyskuje akceptację, poparcie, lub swego rodzaju „zrozumienie” osób pełniących najwyższe funkcje w administracji państwowej i aparacie rządzącej partii. Przykładem, niestety jednym z wielu, jest choćby wypowiedź rzeczniczki prasowej Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie już wicemarszałek Sejmu, Beaty Mazurek, która odnosząc się do pobicia działacza KOD w Radomiu przez członków Młodzieży Wszechpolskiej, w czerwcu 2017 roku, wyraziła zrozumienie dla tego przestępstwa.
Podczas tzw. Marszu Niepodległości, zorganizowanego w Warszawie w listopadzie 2017 roku, byliśmy świadkami kolejnych haseł nawiązujących do ideologii nacjonalistycznej i faszystowskiej, co też zostało całkowicie zlekceważone przez rządzących. Co więcej, ci sami ludzie, którzy nie widzieli niczego złego w okrzykach „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, poddali publicznej krytyce wystąpienie grupy kobiet odważnie przeciwstawiających się hasłom faszystowskim. W takim kontekście trudno więc się dziwić, że w tym samym miesiącu doszło do kolejnego przestępstwa z nienawiści, tym razem w Katowicach: wiceprzewodniczący stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” zarejestrowanego w Wodzisławiu Śląskim, prowadził zgromadzenie publiczne, podczas którego na szubienicach powieszono portrety polskich eurodeputowanych.
W ostatnią sobotę, 20 stycznia br., cała Polska mogła zobaczyć w prywatnej telewizji wstrząsający reportaż, w którym pokazano, jak członkowie wymienionego wyżej stowarzyszenia podejmują działania dla upamiętnienia Adolfa Hitlera, wznoszą nazistowskie okrzyki i oddają cześć hitlerowskim symbolom. Co zaś jeszcze bardziej oburzające, okazało się, że stowarzyszenie to ma status „organizacji pożytku publicznego”.
Dlatego my, ludzie dobrej woli, którym bliski jest duch wielokulturowej, różnorodnej Polski, wolnej od faszyzmu i wszelkich totalitarnych systemów, zwracamy się ze stanowczym apelem do Prezydenta miasta Wodzisław Śląski Mieczysława Kiecy oraz Starosty Powiatu Wodzisławskiego Ireneusza Serwotki, wnosząc o:
– natychmiastowe podjęcie starań, poprzez złożenie stosownego wniosku do Sądu, o delegalizację stowarzyszenia „Duma i Niepodległość”, jako organizacji działającej wbrew zapisom art. 13 Konstytucji RP;
– podjęcie wszelkich możliwych działań edukacyjnych na podległym ich władzy obszarze w kwestiach dotyczących ludobójczego charakteru III Rzeszy i partii NSDAP oraz zbrodniczego postępowania jej wodza Adolfa Hitlera.
Apel ten dlatego kierujemy do włodarzy miasta Wodzisław Śląski, jako demokratycznych reprezentantów lokalnej społeczności, władnych także do działania w obronie najważniejszych polskich wartości przed sądami, ponieważ nie mamy już wiary, że właściwym adresatem mogły by być obecne władze Rzeczpospolitej, które szokująco zawodzą polskie społeczeństwo w walce z hańbiącymi nas wszystkich pogrobowcami faszyzmu, hitleryzmu i antychrześcijańskiego nacjonalizmu.
Równocześnie apelujemy do wszystkich naszych Rodaczek i Rodaków o poparcie i o aktywność w przeciwdziałaniu wszelkim przejawom nienawiści rasowej i narodowościowej w każdym miejscu naszej wspólnej Ojczyzny i w każdej sytuacji.
Komitet Obrony Demokracji
Zarząd Główny i Przewodniczący Regionów