Ani Jednej Więcej - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25358
post-template-default,single,single-post,postid-25358,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Ani Jednej Więcej

31 października dowiedzieliśmy się o tragicznej śmierci Izabeli z Pszczyny, która zmarła ponieważ nie otrzymała odpowiedniej pomocy lekarskiej będąc w ciąży zagrażającej jej życiu.

Lekarze nie zdecydowali się na terminację ciąży, dopóki biło serce płodu, mimo zagrożenia życia kobiety, z powodu faktycznego zakazu aborcji w Polsce wprowadzonego decyzją Trybunału Julii Ptzyłębskiej. Matka pani Izy przedstawiła wstrząsające wiadomości SMS, które otrzymywała w ostatnich godzinach życia córki.

W kolejnych dniach przez miasta w Polsce przechodziły marsze milczenia, organizowano akcje pod biurami posłów partii rządzącej. W demonstracjach pod hasłem Ani Jednej Więcej wzięły udział dziesiątki tysięcy osób, w samej Warszawie przeszło ponad 30 tys. protestujących. Grupy KOD wspierały organizację protestów w wielu miastach, m.in. w Katowicach, Bytomiu, Rzeszowie, Gdańsku, Kaliszu, Bydgoszczy i Lublinie.

Kobiety nie powinny umierać przez fanatyków. Zakaz aborcji wprowadzony został nielegalnie, przez wadliwie obsadzony Trybunał na polityczne zamówienie koalicji rządzącej, to pogwałcenie praw człowieka i zapisów Konstytucji RP gwarantującej każdemu godność, zakaz tortur i prawo do decydowaniu o swoim życiu.

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która od lat zajmuje się interwencjami i pomocą kobietom w trudnych przypadkach nie respektowania praw pacjentek organizuje pomoc:

Jeśli potrzebujesz pomocy i czujesz, że Twoje zdrowie lub życie jest zagrożone, kiedy konieczna pomoc spóźnia się, można dzwonić pod numery: 663 107 939 i 501 694 202.

 

Gdańsk

Opole

Lublin

Magdalena Bielska