Oświadczenie KOD: Popieramy Rafała Trzaskowskiego

Oświadczenie
Komitet Obrony Demokracji zawsze stał na straży demokratycznych wartości.
Nie zapomnieliśmy ośmiu lat rządów bezprawia i niesprawiedliwości, widzimy skutki dziesięciu lat prezydentury figuranta.
Polska nie zasłużyła na kolejne lata chaosu, kłótni i wstydu za prezydenta.
Polska nie zasłużyła na kolejne lata blokady, destrukcji i długopisu Kaczyńskiego.
Polska nie zasłużyła na wybór szemranej przeszłości, krętactw i oszustw.
W obliczu wojny zagrożone jest nasze bezpieczeństwo, nasz byt, nasza tożsamość.
Polska potrzebuje spokoju i stabilnej władzy.
Polska potrzebuje przewidywalnego zwierzchnika sił zbrojnych.
Polska potrzebuje mądrego strażnika Racji Stanu.
Komitet Obrony Demokracji popiera w tych wyborach kandydaturę prezydenta Rafała Trzaskowskiego.
Apelujemy o to samo do naszych członkiń i członków, sympatyczek i sympatyków, oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którym los Ojczyzny leży na sercu.
Apelujemy do wszystkich Polek i Polaków o rozwagę i rozsądek, bo te wybory mogą być najważniejsze w Waszym życiu.
Apelujemy do wszystkich organizacji i prodemokratycznych partii politycznych oraz ich liderek i liderów o wsparcie i zaangażowanie.
Przez osiem lat staliśmy wszyscy wspólnie, ramię w ramię, w sprzeciwie wobec kroczącej dyktatury. Nie zmarnujmy tego. Ta kampania jeszcze się nie skończyła. Ona zaczęła się na nowo i potrzebuje jedności i wspólnoty nas wszystkich tak, jak jesienią 2023 roku.
Podejmijmy ostatni raz ten wielki wysiłek.
1 czerwca odblokujmy Polskę!
Zarząd Główny
Komitet Obrony Demokracji
Warszawa, 22.05.2025