Działamy lokalnie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
34092
post-template-default,single,single-post,postid-34092,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Działamy lokalnie

Jak organizacje społeczne mogą efektywnie współpracować z samorządem, na czym polega partycypacja obywatelska, dlaczego ważne są konsultacje społeczne — takie umiejętności doskonalili uczestnicy warsztatów w świętokrzyskim Komitecie Obrony Demokracji.

W Centrum Organizacji Pozarządowych w Kielcach w niedzielę 22.09.2024 odbyło się spotkanie szkoleniowo-warsztatowe w ramach projektu „ABC współpracy lokalnej”.
Dowiedzieliśmy się, jak organizacje społeczne mogą efektywnie współpracować z samorządem, na czym polega partycypacja obywatelska, dlaczego ważne są konsultacje społeczne, gdzie szukać informacji o miejskich programach, jak czytać i wypełniać dokumenty.
Rozmawialiśmy o naszej pracy i przyszłości, o dostępności, inkluzywności i działaniach włączających, pracy zespołowej i komunikacji wewnętrznej.
Przykładem, na którym pracowaliśmy, była tegoroczna organizacja festiwalu filmów dokumentalnych Watch Docs przez KOD Dolnośląskie – co się udało, jak uniknąć błędów, jak współpracować ze społecznością lokalną i innymi organizacjami.
Poza grupą z KOD-Świętokrzyskie, w szkoleniu wzięły udział osoby z sąsiedzkiego KOD Region Lubelski z oraz Wrocławia i Krakowa. Wymiana zebranych doświadczeń i komunikacja międzyregionalna to podstawa dobrej współpracy w naszym stowarzyszeniu.
W październiku kolejne spotkania szkoleniowe, na które zapraszamy grupy KOD i osoby zainteresowane współpracą.
Projekt powstał dzięki grantowi Fundacja Stocznia w ramach programu Wydział Partycypacji.
——-
Program dofinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej, lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.