6. rocznica śmierci Piotra Szczęsnego - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31862
post-template-default,single,single-post,postid-31862,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

6. rocznica śmierci Piotra Szczęsnego

21 października Stowarzyszenie Otwarty Klub Obywatelski im. Piotra Szczęsnego zorganizował wraz z KOD Małopolskie spotkanie w 6. rocznicę samospalenia Piotra Szczęsnego. Teraz, po wygranych wyborach, które dały szansę na spełnienie przynajmniej części zaleceń z jego Manifestu, nastrój był zdecydowanie lepszy niż w poprzednich latach, co podkreślił wspólny toast: Za zwycięstwo!

W niedzielę 29 października minęła szósta rocznica śmierci Piotra Szczęsnego — Szarego Człowieka, który w sposób ostateczny zaprotestował przeciwko praktykom PiS i jego rządu. Dla upamiętnienia jego poświęcenia spotkaliśmy się  o godzinie 17 koło dębu Jego pamięci koło Collegium Novum.

Przypomnijmy sobie zakończenie jego manifestu:

Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej! Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim całkowicie pozbawi nas wolności. A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziecie czekać aż wszystko zrobią za was politycy – bo nie zrobią!

Obudźcie się! Jeszcze nie jest za późno!

Gdyby mógł obserwować wybory z niedzieli, uznałby, że jego apel zaczął do ludzi docierać…